top of page
Створюємо комфортні умови

Основне завдання наукового керівника - створити для учнів комфортні як матеріальні, так і психологічні умови під час роботи над дослідженням. Зокрема, відповідний мікроклімат, прнципи організації науково-дослідницької роботи. Важливою є атмосфера "живого" спілкування, коли можна ефективно навчати й виховувати учнів. Якщо дитина перебуваєу комфортних умовах, то вона розслаблена й може творчо працювати.

Створюємо творчу атмосферу

У закладі освіти загалом і у класі зокрема, педагоги мають створити творчу атмосферу. Передусім зробити акцент на вправах, які спонукають до  творчої діяльності учнів, формують і розвивають їхню пізнавальну активність.

Орієнтуємося на особистість дитини

Концептуальною метою у роботі наукового керівника є орієнтація на особистість учня. Повага та віра вчителя в інтелектуальну силу учня підвищать його  упевненість у тому, що він може бути успішним. Педагог має невимушено заохочувати до пізнання. Надмірна інтенсифікація  освітнього процесу пригнічує дитину та не сприяє розвитку її творчих здібностей. Так, спілкуючись, учні не просто розповідають про щось, вони висловлюють свою думку, своє ставлення до предмета спілкування.

Експериментуємо

Творчий учитель завжди у пошуку - він експериментує, використовує інновації. Він креативний і оригінальний, виробляє власний стиль роботи. Творчий учитель застосовує різноманітні методи та авторські методики, шукає різні підходи у організації роботи з обдарованими учнями, а отже готовий відійти від них, прийняти власне рішення.

 

Розвиваємо критичне мислення

Дітям слід давати такі пізнавальні завдання, які не можуть бути розв'язані традиційним способами. Такі завдання потребують креативного використання засвоєних раніше  методів і прийомів. Сьогодні є дуже багато технологій, а серед них і технологія критичного мислення, які дозволяють підвищити інтелектуальну активність школярів. Дуже добре використовувати методи, які спонукають учнів до розв'язання проблем, дізнаються щось нове, долають перешкоди, знаходять потрібну інформацію.

 

Інтегруємо інформаційні та комунікаційні технології

За допомого інформаційно-комунікаційних технологій можна змінити не тільки форми і методи роботи з обдарованими дітьми, але й виховати творчу особистість учня.  Адже ці засоби розширюють можливість формування та розвитку компетентностей, формують медіаграмотність.

bottom of page